Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 13:00 - 19:00


Ziołolecznictwo – co to jest?

To najstarsza znana forma terapii, a zarazem najstarsze źródło wiedzy medycznej. Daje ono mnóstwo możliwości doboru właściwego zakresu i postaci leczenia. Uaktywniając siły organizmu, sprzyja jego autoterapii, a nie polega tylko na tym, by przedwcześnie i pochopnie stłumić objawy rozwijającej się choroby. Pobudza natomiast chory organizm do współpracy przy własnym wyzdrowieniu. Ponadto leki roślinne są wielce pożyteczne jako środki doraźnej pomocy, zapobiegające wielu chorobom i ogólnie wzmacniające. Przyspieszają one proces powrotu do zdrowia i przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach.

Zainteresowanie ziołolecznictwem stale rośnie. Należy przy tym podkreślić, że współczesna medycyna i ziołolecznictwo nie muszą wcale stanowić nie dających się pogodzić przeciwieństw. Mogą się przecież wspaniale uzupełniać!

Tam, gdzie w jednym przypadku właściwe jest podanie antybiotyku lub wykonanie zabiegu chirurgicznego, w innym można skorzystać z metod medycyny naturalnej i zalecić użycie roślin leczniczych. Skorzystanie z roślinnych substancji czynnych nie oznacza zatem rezygnacji z pomocy klasycznej medycyny i na odwrót. Zatem ziołolecznictwo należy traktować jako metodę leczenia samą w sobie lub jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.

Sama jestem przedstawicielką  medycyny akademickiej i medycyny naturalnej, gdyż z zawodu jestem położną, a moją wielką pasją i aktualnie wykonywanym zajęciem jest naturoterapia.

Medycyna naturalna staje się coraz bardziej popularna i rozpowszechniona. Dzięki temu mamy większe możliwości zgłębiania wiedzy o naturalnych metodach leczenia i wykorzystywania syntetycznych środków i procedur, stymulujących nasz organizm do utrzymywania dobrej kondycji psychicznej i zdrowotnej.

Dziś mamy dostęp do coraz większej liczby fachowych i profesjonalnych kursów specjalistycznych z zakresu medycyny naturalnej, także z zakresu fitoterapii.

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania naturalnymi metodami na poprawę stanu zdrowia. Coraz więcej osób skłania się ku medycynie alternatywnej. Zmienia się bowiem nasze myślenie o zdrowiu. Nie chcemy być traktowani jak „kolejny pacjent z listy przyjęć”, co często ma miejsce w gabinetach lekarskich. Wielu z nas potrzebuje indywidualnego podejścia do swojego przypadku, chcemy odnaleźć źródła swoich problemów i potrzebujemy kogoś, kto wie jak to zrobić. W tym celu, wielu z nas udaje się do naturopaty, licząc na to, że taka osoba pomoże nam wziąć odpowiedzialność za własne życie i zdrowie. Niniejszy kurs „Naturopatia” przynosi odpowiedzi na te pytania. Dedykujemy go wszystkim zainteresowanym naturopatią lub osobom, które planują wizytę u naturoterapeuty. 

Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, od marca 2022 roku rozpocznie się nowy cykl kursów ,,Naturoterapia i ziołolecznictwo".
 
Prowadzony będzie przez lek. med. Witolda Wandel i dr n. med. Aleksandra Smołka-Wandel.
 
Kurs będzie się odbywał w formie on-line.
 
Jedynie pierwsze spotkanie musi się odbyć na sali wykładowej.

Drukuj  
Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota